26. júna 2024

Máme za sebou bohatý športový víkend.

5 min read

Futbalový víkend na našom štadióne sme začali dosť netradične a to organizovaním druhého ročníka hlavného turnaja FATK pre kategóriu U10. Turnaj, ktorý mal nie len vysokú hernú, ale aj organizačnú úroveň bol zhodnotený samostatne. Dorasty nám vycestovali v oklieštených zostavách do Nitry a na prekvapenie všetkých priniesli aj tri cenné body. Bodovo sa už tak nedarilo našim žiakom. Hlavne U15 siahala v zápase s N. Zámkami na plný bodový zisk, ale v závere sme o prišli o všetky body. Muži posilnený o päticu dorastencov po zlom začiatku napokon zápas otočili a zaslúžene vyhrali. Predĺžili sme tak šnúru zápasov bez prehry na číslo 7.

3.kolo nadstavbovej časť (13.-18.miesto) – III. LIGA SD U19+ MD U17 ZSFZ
U19 FK Nitra „B“- MFC Spartak 0:2 ( 0:1)
Na tretie kolo nadstavbovej časti sme do Nitry vycestovali len s desiatimi hráčmi. Trénerovi Zaťkovi opäť chýbalo viacero skúsených hráčov (Šebeň, Kittler, Horník, Divéky atď.) Napriek tomu naši hráči podali taktický a zodpovedný výkon. V 13.min. sme išli do vedenia Raganom 0:1. Domáci v snahe o vyrovnanie otvorili hru, čo potrestal v 68.min. náš Martiška a upravil na konečných 0:2. V sobotu naši dorastenci cestujú do H.Salíb.

U17 FK Nitra B – MFC Spartak 7:0 (3:0)
Mladší dorastenci taktiež pre zranenia a chorobu niektorých hráčov nastúpili o jedného menej a nestačili na domácich. Tí rozhodli o vysokom víťazstve už prvom polčase, keď sa gólovo presadili trikrát. Druhý polčas domáci zaťažili naše konto ešte štyri krát a zaslúžene vyhrali.

27.KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ
U15 (st. žiaci): MFC Spartak- FKM N.Zámky 1:3 (0:0)

Po vysokom víťazstve v Šali 0:3 sme chceli pred domácim publikom zabodovať aj s mužstvom z hornej polovice tabuľky. Úvod zápasu sme síce nezachytili, ale pri tutovkách hostí v 3. resp. 17.min. nás podržal v bráne Šimon Guniš. Následne sme vyrovnali hru a prevzali na ihrisku iniciatívu. V 25.min. sme boli blízku ku gólu aj my, ale Durankova strela z 20m tesne minula bránku súpera. A keď Guniš vytiahol pri strele Kopála v 30.min. ďalší výborný zákrok, odchádzali obe mužstvá do kabín bez gólu.
Druhý polčas sme začali pre zmenu aktívnejšie my. V 37.min. najskôr Duranka z blízka hlavou netrafil odkrytú bránku. Následne Janík z blízka trafil iba vybiehajúceho brankára Makvu. V 39.min. sme sa však už tešili z gólu, pretože Jakub Kubíny sa už nemýlil a poslal nás do vedenia 1:0. V 45.min. sme mohli naše vedenie poistiť, ale dobrá Gugova strela letela tesne nad. V 50. min. dal tréner Kováč šancu aj štvorici hráčov z lavičky. Hostia túto zmenu hneď aj využili a v 64.min. Kováčom vyrovnali na 1:1. Naši chlapci záver zápasu nezvládli a v poslednej minúte resp. v nadstavenom čase inkasovali ďalšie dva góly z kopačiek striedajúceho Hrabovského a Támu. Po tejto prehre nám naďalej patrí 11. miesto. V nedeľu, 2.júna, cestujeme na Lokomotívu Trnava.

U13 (ml. žiaci): MFC Spartak – FKM N.Zámky 1:4 (1:2)
Naši mladší žiaci opäť pri absencii viacerých hráčov (posilnili U15) nestačili na súpera a prehrali 1:4. So súperom sme držali krok iba v 1.polčase, keď jediný náš presný zásah zaznamenal v 22.min. Frederik Laššo a znížil na 1:2. V druhom polčase Tóth v 34.min. svojim tretím zásahom zvýšil na 1:3. Bodku za zápasom dal v 43.min. Daniel, ktorý upravil na konečných 1:4.

Záverečné ligové turnaje FATK PRÍPRAVIEK(10 družstiev):
U9 MFC Spartak v Púchove 25.5. 2024 – 3. miesto
U10 MFC Spartak v Bánovciach n/B 25.5. 2024 – 4. miesto
U11 MFC Spartak v Partizánskom 26.5. 2024 – 3. miesto

A muži / IX. liga ObFZ Prievidza 27. kolo
MFC Spartak- TJ Slovan V.Kršteňany 4:2 (2:2)
Po remíze v Dežericiach sme doma privítali susedné mužstvo v tabuľke, V. Krštenany. Hustý dážď a husté mraky nad našim mestom neveštili nič dobré. Našťastie počasie sa umúdrilo a zápas pred skromnou diváckou návštevou mohol začať. V úvode zápasu sa predviedli posily súpera zo Skačian, Hlaváč a Krajčo.
Obaja využili naše zaváhanie v obrane a v 21. resp. 27.min. poslali hostí do vedenia 0:2. Našťastie odpoveď prišla v priebehu minúty, keď náš najlepší strelec Rychtárech znížil na 1:2. Naše mužstvo malo síce naďalej prevahu na ihrisku, ale šance Divékyho, Rychtárecha a Kľačka zostali nevyužité. Súper hrozil rýchlymi brejkami, ale náš brankár Kováčik bol pozorný. V závere polčasu nám opäť vyšla pekná krídelná akcia a Rychtárech svojim druhým gólom vyrovnal na 2:2.
Druhý polčas sme začali aktívnejšie opäť my, ale dve dobré šance Ľ.Kmeťa zostali nevyužité. V 51.min. sa k zakončeniu dostal Enriko Kmeťo a strelou k tyčke otočil stav zápasu v náš prospech 3:2. V 74.min využil svoju šancu aj striedajúci Fekete a poistil naše vedenie na 4:2. Hostia v závere kondične už nestačili na našich hráčov a nedokázali zápas zdramatizovať. Naopak v 83.min. sa celkom slušný zápas zbytočne zdramatizoval, keď hosťujúci Krištín za likvidačný zákrok na nášho mladého Divékyho dostal ČK. Zápas sa po dlhšom prerušení napokon dohral pričom skóre sa už nezmenilo. Následné lekárske vyšetrenie našťastie v nemocnici nepotvrdilo vážnejšie zranenie nášho hráča.

V tabuľke nám naďalej patrí 7. miesto, pričom od 4.miesta majú všetky 4 tímy zhodne po 40 bodov. Naši hráči natiahli po tomto víťazstve sériu neprehratých zápasov na 7. O týždeň v nedeľu o 11.00 si zmeriame svoje sily v Podlužanoch.