16. septembra 2024

Prvé jesenné kolá mládežníckych mužstiev so striedavými úspechmi.

3 min read

Po viac ako mesačnej prestávke nám začal nový súťažný ročník 2024/2025. Naši chlapci po letnej príprave odohrali svoje zápasy so striedavými úspechmi. Najlepšie začali naše dorasty U17 a U19. V ťažkých zápasoch v Beluši si priniesli plný bodový zisk. Nedarilo sa naopak žiakom U13 a U15, ktorí vo svojich domácích zápasoch nestačili na rovesníkov z Lokomotíva Trnava.

2 .KOLO – III. LIGA SD U19+ MD U17 HUMMEL ZSFZ
U19 (st.dorast): FK Beluša – MFC Spartak 2:3 (0:1) (D. Marko 2, Herián)
Vo vyrovnanom zápase nás podržal v prvom poľčase brankár Horník. Vedenia sme sa ujali v 34.min. D. Markom. Domáci vyrovnali v 52.min. Vričanom. Po množstve nepremeneých šancí sa chytil opäť v 56.min. D. Marko a upravil na 1:2. Panenkovský pokutový kop V.Heriana v 61.min. nás poslal do dvojgólového vedenia. Domáci znížili síce v 82.min. Hrenákom na 2:3, ale naši chlapci si tesné víťazstvo udržali a získali cenné tri body.

U17 (ml.dorast): FK Beluša – MFC Spartak 3:5 (2:0) (B.Hinca 4, J.Grgula)
Mladším dorastencom nevyšiel prvý polčas, ktorý sme prehrávali po góloch Brežného a Kubiša už 2:0. Zlepšený druhý polčas a hlavne štvorgólová strelecká potencia B.Hincu v 55., 57., 75. a 80.min. však priniesla zvrat celého zápasu. J.Grgula pridal v 70.min. jeden presný zásah a upravil na 2:5.Domáci Brežný v závere zápasu už len skorigoval na konečných 3:5.

O tyždeň 17.8. 2024 doma privítáme v 3. kole mužstvo TJ Iskra Holíč.

2. KOLO – II. LIGA SŽ U15+ MŽ U13 HUMMEL ZSFZ
U15 (st.žiaci): MFC Spartak – FK Lokomotíva Trnava 0:5 (0:3)
V úvodnom domácom zápase naši chlapci nestačili na kvalitného súpera z Trnavy a prehrali vysoko 0:5. O zápase sa rozhodlo prakticky už v prvom polčase, keď sme inkasovali trikrát z kopačky Kankaru a dvakrát Rakúsa. V druhom polčase hostia kontrolovali priebeh zápasu a dvomi presnými zásahmi Kankaru a Brestovanského upravili na konečných 0:5. Hostia nás futbalovo prevýšili a zaslúžene vyhrali.

U13 (ml.žiaci): MFC Spartak – FK Lokomotíva Trnava 1:5 (1:2) (Cyryk)
S hosťujúcim mužstvom naši chlapci dokázali držať krok iba v prvom polčase, ktorý sme prehrali tesne 1:2. V závere polčasu sme boli aj blízko k vyrovnaniu, ale Cyrykovi pri samostatnom nájazde chýbali v koncovke iba centimetre. V druhom polčase hostia svoju hernú prevahu pretavili aj do gólového zakončenia a zaslúžene zvíťazili.

O týždeň 17.8.2024 naši žiaci U13 a U15 cestujú na horúcu pôdu MFK Piešťany, ktoré doma zaznamenali s P.Bystricou plný bodový zisk.

Mužský futbal

V sobotu, 10.augusta odohrali svoj druhý zápas v súťaži aj naši muži. Tentoraz vyrazili na mestské derby do FK Horné Ozorovce. Cca 200 divákov sledovalo zápas s množstvom šancí na oboch stranách. Vedenia 0:1 sme sa ujali už v 19.min. gólom A.Langera. Domáci s odpoveďou však dlho nečakali a M.Polhorský o 6.min. na to vyrovnal na polčasových 1:1. Tutovky do polčasu spálili na domácej strane O.Škorec i hosťujúci Ľ.Kmeťo. Druhé dejstvo sa hralo ešte otvorenejšie, keďže obe mužstvá chceli bodovať naplno. Skúsenejšie si však počínali domáci, ktorí na rozdiel od nás svoje šance využili 2 gólmi O.Škorca a
    tešili sa tak z víťazstva 3:1.

Najbližší zápas odohrá náš A-tím v nedeľu, 18.augusta o 17-tej hodine na domácej pôde s FK Prusy, veríme, že už s plným bodovým ziskom.