17. júla 2024

Mestský FC Spartak

Spoločne pre futbal …

Sumár víkendu 14-15.5.

3 min read

muži: Spartak BN – TJ Partizán Domaniža 1 : 2 (0:1)

gól: Kyselica

U19: FK Slovan Levice – Spartak BN 6 : 1 (4:1)

gól: Jaroš

U17: FK Slovan Levice – Spartak BN 2 : 0 (1:0)

U15: FK lokomtíva Trnava – Spartak BN 2 : 2 (1:1)

góly: Maťas, Tamylovych

U13: FK lokomtíva Trnava – Spartak BN 4 : 2 (2:2)

góly: Bujna, Šinský

Vladimír Weldl: Proti suverénnemu lídrovi našej druholigovej tabuľky sme odohrali výborný zápas. Domáci nestratili na domácom trávniku ešte ani bod a inkasovali len 4 x, preto bolo polčasových 2:2 príjemným prekvapením. Hneď v úvode pohrozili 2 x domáci, ale situácie sme v zadu ustáli. Potom prišla gólovka na našej strane, keď Scheer mohol z pravej strany prehodiť domáceho brankára, ale zakončil nevýrazne a následnú dorážku z 10 metrov spálil Šínsky strelou vedľa brány. Potom skórovali domáci, keď Múčka v našej bráne podcenil strelu z 18 metrov a následne sme skrumáž pred našou bránou nedokázali upratať do bezpečia a bolo 2:0. Začali sme byť aktívnejší v útočnych priestoroch, aktivitu Lukáča zastavili domáci v 16tke faulom a z následného pokutového kopu skóroval Bujna. Hneď o pár minút faulovali domáci pred 16tkou dnes výborne hrajúceho Bujnu. Z priameho kopu trafil pri svojej premiere v U13  Grgula do brvna a následnu dorážku upratal do sita hlavou Šinsky 2:2. Domáci zostali priebehom zaskočení.V druhom polčase sme si nedokázali vytvoriť výraznejšie gólové šance a spravili sme v obrannej fáze 2 hrubé chyby, ktoré rozhodli v náš neprospech. Na pravej strane krajný obránca Jakal signalizoval postavenie mimo hry a prestal brániť, čím umožnil samostatný nájazd na Múčku a vedenie domácich 3:2 a v zápätí sme nedostúpili na 16tke zakončujúceho hráča, ktorý trafil parádne. Síce si dnes odnášame prehru 4:2 ale vzhľadom na postavenie v tabuľke a to že nastupujeme pravideľne s “90%” hráčmi U12 a napríklad domáci dnes “90%” U13 som veľmi spokojný s tým, čo sme predviedli na ihrisku.V stredu cestujeme na majstrovský zápas do Salíb.

U15B: Spartak BN – Naše Podhorie 0 : 11 (0:4)

Vladimír Weldl: Tu sa aj dnes prejavil vekový a výškový rozdiel, ktorý spôsobuje v danej súťaži extrémne výsledky. V stredu nás čaká rovnako ťažký zápas na ihrisku Rybian.

U11: Spartak BN – FC Topoľčany 2 : 5 (1:3)

góly: Cidorík, Duranka

U10: Spartak BN – FC Topoľčany 2 : 4 (1:2)

góly: Danaj, Rác

U9: Spartak BN – FC Topoľčany 6 : 1 (2:1)

góly: Mišák 2, Záhumenský 2, Žubor, Krivošík

Marek Pristach: Dnešný zápas proti Topoľčanom mal rozdielne polčasy. V prvom polčase sme pôsobili dezorientovane, zle sme obsadzovali súperových hráčov, veľmi veľa priestoru v útočnej fáze sme nechávali súperovi. Záloha hrala veľmi vysoko a potom sa stávalo, že hosťujúci hráči išli do prečíslenia na našich obrancov. Naopak v druhom polčase sme si konečne loptu viac krát vymenili, teší nás hlavne zo zadu, že už sme zas o niečo odvážnejší a dovolíme si rozohrať od brankára a postupným útokom ísť do zakončenia. Dnes sme nastúpili vo väčšom počte hráčov ročníka 2014 čo nás teší, že chlapci a Zarka sa nestratili aj proti starším hráčom. V útočnej fáze musíme popracovať na zakončení, lebo aj dnes sme viac krát miesto zakončenia volili zbytočné obchádzanie. Ale na to všetko to bolo vcelku dobré, len nesmieme poľaviť a uspokojiť sa výsledkami.Gratulujem k výhre a makáme ďalej…