Spoločne pre futbal …

Sumár víkendu 27-28. máj

2 min read

U15: MFC Spartak – KFC Komárno 0 : 0 (0:0)

Po dobrom výkone a výhre 2:4 v Partizánskom, sme v 27. kole na domácom trávniku za slnečného počasia privítali druhé mužstvo tabuľky KFC Komárno. Naši chlapci sa nezľakli papierového favorita hrajúceho o postup do prvej žiackej ligy a od úvodných minút diktovali tempo hry. Náš tlak priniesol hneď niekoľko rohových kopov, ale pri hlavičke Zaťka a dobrej strele Heriana sa predviedol brankár hostí Kasnyik. Hostia hrozili rýchlymi brejkami a po ďalšom našom rohovom kope nevyužil Voros svoje samostatné sólo od polovice ihriska a loptu z blízka poslal vedľa. Na opačnej strane predviedli naši chlapci peknú rýchlu akciu stredom ihriska. Urbánek našiel prihrávkou Adamusa, ktorý ukážkovou hĺbkovou prihrávkou vysunul za obranu hostí Scheera, ale ten zblízka presne netrafil a poslal loptu tesne vedľa bránky. Blízko k streleniu gólu mali hostia aj v závere polčasu, ale po rohovom kope Nagyho strelu zastavilo horné brvno. Druhý počas zaostal futbalovo za prvým. Ani jedno mužstvo si napriek vysokej bojovnosti a miernej prevahe hostí už nevypracovalo gólovú šancu. Mužstvá sa tak napokon rozišli spravodlivou remízou.
Naši chlapci ziskom cenného bodu s kvalitným mužstvom hrajúcim o postup, tak zostávajú naďalej v hornej polovičke tabuľky (38b a 7. miesto). Najbližším našim súperom budú N. Zámky, ktorým patrí 8. priečka (37b). Opäť budeme našim hráčom držať palce, aby cez víkend nadviazali na dobré výsledky
z posledných zápasov.

U13: MFC Spartak – KFC Komárno 0:5 (0:2)

Naši mladší žiaci nenapodobnili svojich starších rovesníkov a tentokrát nestačili na 5. mužstvo tabuľky z dolnej zeme. Hostia o svojom vysokom víťazstve rozhodli už v prvom polčase keď sa dvakrát strelecky presadil Tót (0:2). V druhom polčase hostia zaťažili naše konto ešte tromi presnými zásahmi Németha, Horvátha a Szaba a odniesli si zaslúžene tri body. Naši chlapcom napriek tejto vysokej prehre patrí so 48b naďalej šieste miesto.