27. apríla 2024

Po dobrom výkone vysoké víťazstvo naším žiakom (U15)

2 min read

MFC Spartak (U15) – Púchov (U14) 7:2 (1:1)

V piatom prípravnom zápase našej U15 sme na domácom trávniku privítali chlapcov z Púchova (U14). Zápas začali lepšie hostia a v 4´ zápasu po hraničnej ofsajdovej akcii viedli 0:1. Vyrovnať sa nám podarilo v 6´, keď Kováč napriahol z cca 20m a hosťujúcemu brankárovi nedal šancu 1:1. V 15´ mohli ísť hostia opäť do vedenia, ale vo vyloženej šanci zaváhali. V 25´ sme síce strelili gól, ale rozhodca ho pre ofsajd neuznal. V 26´ sa predviedol náš brankár, keď zmaril nájazd súperovho útočníka. Naša pekná akcia po pravej strane skončila strelou vedľa. V 28´ náš brankár opäť včasným vybehnutím zmaril šancu hostí.  V 32´ sme mohli ísť do vedenia, ale výbornú prihrávku Kováča náš Hinca v dobrej šanci  nepremenil. V závere polčasu sme ešte dvakrát nepresne zakončili, a tak po polčase na tabuli svietilo 1:1.

Do druhého polčasu sme nastúpili lepšie my. Kováč si výborne zabehol za súperovu obranu a poslal nás do vedenia 2:1. V 41´ sme v obrane vyrobili hrúbku a hostia ju ihneď  potrestali a strelili svoj druhý vyrovnávajúci gól . V rozpätí 5´ sme kopali až 5 rohových kopov, avšak okrem jednej dobrej strely sme z toho nič nevyťažili. V 47´ sme strelili aj náš tretí gól, ale opäť bol náš hráč v ofsajde. V 48´ mohli ísť hostia do vedenia, ale v dobrej šanci zakončili len do stredu bránky. V 51´ sme však už nezaváhali a gólom Seleša išli do vedenia 3:2. V 55´ prišla chvíľa nášho Jaroša, ktorý z hranice 16-ky prízemnou strelou k tyčke zvýšil na 4:2. V 56´ a 60´ sa strelecky presadil aj Hlobeň a zvýšil naše jednoznačné vedenie. V závere zápasu Marko upravil po peknej akcii naše vedenie na konečných 7:2.

Záverom zhrnuté:

Hráči U14 z ÚTM (útvar talentovanej mládeže) Púchov sa hlavne v I. polčase a na začiatku druhého predviedli pekným výkonom a zahodili niekoľko dobrých šancí. V závere hlavne druhého polčasu  sa u nich prejavil  kondičný hendikep. Naše mužstvo naopak využilo ročný vekový rozdiel oproti súperovi. Treba však povedať, že naši chlapci podali dobrý výkon a obohatili ho o sedem pekných gólov. Hlavne trojica Kováč, Seleš, Hlobeň sa bavila futbalom a strieľala potrebné góly. Ostatných bolo taktiež na ihrisku vidieť.  Brankári boli na svojich miestach a hlavne v I. polčase načasovaným vybehnutím zmaril náš gólman Diveky tri gólové šance súpera.