26. apríla 2024

Prípravné zápasy A-mužstva

3 min read

Posledné dva víkendy sme odohrali dva prípravné zápasy. Prvý sme 11.07.2020 (v sobotu) odohrali na domácej pôde proti TJ Nový Život Veľké Uherce. Zápas sa skončil nerozhodne 1:1 (0:1), keď oba góly padli z pokutových kopov. Za nás premenil jedenástku V. Kochan. Viac sme boli určite spokojní s vystúpením našich hráčov v druhom polčase.

Z druhého zápasu, ktorý sme odohrali 18.07.2020 v Dečericiach prinášame aj krátky report :

PZ – 18.07.2020 (štadión OFK Dežerice) – 17.00 hod. (zamračené)

OFK DEŽERICE  –  MFC SPARTAK Bánovce n.B.

2         :             7                                       polčas (0:4)

góly za MFC: V. Kochan 2 (druhý z 11m), J. Laco, A. Masarovič, A. Zita, S. Turoň, H. Kyselica

Rozbor zápasu :

1. polčas : Nastúpili sme v rozostavení  4-2-3-1. Do zápasu sa nám po dlhšej dobe podarilo vstúpiť tak ako sme si to želali. Náš vysoký pressing robil domácim problémy pri postupnom prechode do útoku. Darilo sa nám získavať veľa lôpt ešte na súperovej polovici. Naše útoky rozbiehal z pravej strany Laco, avšak chýbala nám finálna časť. Napokon vyšla Lacovi dobrá spolupráca s Masarovičom cez stred ihriska. Prvý menovaný sa dostalpred Grmana a technickou strelou skóroval 0:1. Domáci hrozili ojedinelými brejkovými situáciami avšak naši obrancovia boli pozorní a súpera nepustili do väčšej príležitosti. Peknou akciou sa prezentoval Masarovič, ktorý opäť stredom ihriska spolu s Kochanom vyšachovali domácu obranu a Masarovič efektným lobom zvýšil na 0:2. O chvíľu sme pridali aj tretí gól, ke%d sa presadil Zita, ktorý dorážal vyrazenú strelu 0:3. Výsledok prvého polčasu uzatvoril Kochan, ktorý sa po Zitovej akcii z ľavej strany dostal k odrazenej lopte a loptu umiestnil k žrdi domáceho brankára. Pozitívom prvého polčasu bolo vysoké držanie lopty, presnosť prihrávok, gólová efektivita a udržanie čistého konta. Rezervi sme mali najmä vo vzájomnej komunikácii medzi hráčmi.

zostava : Korček – Zelenák ; Gális ;  Tabak ; Morávek – Laco ; Zajac ; Masarovič ; Turoň ; Zita – Kochan

2. polčas : Do druhého polčasu sme nastúpili v rovnakom rozostavení 4-2-3-1, s dvoma zmenami, keď Korčeka nahradil Guniš a Zitu, Kyselica. V prvej desaťminútovke sme pokračovali v ofenzívnom poňatí hry. Hlavne príchod Kyselicu na pravú stranu priniesol oživenie i centrované prihrávky do 16-tky súpera. Viackrát sme sa dostali do dobrej pozície, ale nedokázali sme dostatočne presne alebo prudko zakončiť. Pri uvoľnení v 16-tke súpera bol faulovaný Turoň a nariadenú penaltu premenil Kochan 0:5. Následne  pri pressingovej akcii súpera, sme zle vyriešili založenie útoku, ktoré súper využil na zníženie 1:5. Tempo hry trochu ochablo, ale podarili sa nám ešte dve pekné akcie kedy najskôr Kyselica skóroval po úniku z ľavej strany 1:6 a následne Z voleja utešenou strelou k žrdi zvýšil Turoň na 1:7. V závere sme boli opäť trochu nedôslední, keď tabak zle vyriešil malú domov na Guniša a súper nás opäť trestal 2:7. Pozitívom druhého polčasu bolo zrýchlenie protiútokov najmä po pravej strane, opäť dobrá efektivita zakončenia. Negatívom boli dva inkasované g=oly po našich individuálnych chybách vo vlastnej 16tke.

zostava a hodnotenie : Guniš – Zelenák ; Gális ; Tabak ; Morávek (55.Kráľ); – Laco (68. Zita); Zajac (Kocan); Masarovič (60.P. Šiko ); Turoň ; Kyselica –Kochan