26. apríla 2024

Česť našich farieb v 40. týždni zachraňovala U15.

4 min read

Za prísnych epidemiologických opatrení sa odohrali cez víkend všetky zápasy našich mládežníckych kategórii. V sobotu dopoludnia sme privítali v kategórii predprípraviek a prípraviek mužstvo z Boroviec. V kategórii U/9 sme prehrali 0:8. V kategórii U/10 1:10. Náš strelecky úspech zaznamenal S. Kobyda. Jediný bod sme  uhrali v kategórii U/11, kde sa vyrovnaný zápas skončil nerozhodne 1:1. Náš bodový strelecký úspech zaznamenal F. Šinsky.

V rovnakom čase ako prípravkári si svoje sily zmerali aj naši starší dorastenci U/19 u vedúceho mužstva ČFK Nitra.  Našim dorastencom po víťaznej trojzápasovej šnúre patrila 3. priečka a tak sa očakával vyrovnaný zápas. Kubíkovcom neprospela pauza v 8. kole. Naše mužstvo síce posilnil aj talentovaný Erik Diveky (v jesennej časti  pravidelne  hrajúci v základnej zostave A mužstva), ale ani to nám nepomohlo a líder tabuľky  našich chlapcov nešetril a uštedril nám vysokú prehru 7:0. O zápase sa rozhodlo už v I. polčase, keď  sme prehrávali 6:0.

Podobne sa nedarilo ani dorastencom U17. Halásovci prehrali futbalovým výsledkom 2:0, keď prvý gól domáci zaznamenali v 50´z pokutového kopu. V 67´ už iba druhým gólom potvrdili trojbodový zisk. Naši dorastenci budú mať možnosť napraviť si pokazené renomé o týždeň v sobotu 10.októbra,  keď  doma o 10.00 a 12.30 hod. privítame piate, resp. prvé Nové Zámky.

V nedeľu dopoludnia v II. lige ZsFZ st. žiaci MFC Spartak U15 ( ktorým pred týmto zápasom patrilo so 7b predposledné miesto) privítali v susedskom derby  rovesníkov z Partizánskeho. Vo vyrovnanom zápase začali lepšie zverenci trénerov Sedláčka-Čangela a  už v 1´ zápasu stálo pri nás šťastie, pretože hostia nepremenili svoju prvú šancu. Lopta z kopačky hosťujúceho útočníka Magáta z hranice pokutového územia tesne minula našu bránku. Náš následný roh skončil na tyčke bránky hostí. V 6´ sme mohli ísť do vedenia my, ale R. Marka v dobrej šanci vychytal hosťujúci brankár Kušnier. V 10´ hostia opäť pohrozili a iba vďaka obetavému zákroku Škorníka na bránkovej čiare nám zostalo čisté konto. Úvodná aktivita hostí po tejto nepremenenej tutovke ochabla a k slovu sa dostali naši hráči. V 15´ si za obranu nabehol náš najlepší hráč Kováč, ale svoj nájazd zakončil strelou tesne vedľa. V 24´ ho napodobnil aj Seleš, ktorý taktiež mieril nepresne a nedokázal svoje sólo gólovo zakončiť. V závere polčasu sme mohli súperovi streliť gól do šatne, ale dorážka Benadika po priamom kope skončila z blízka iba na hornej tyčke.

Druhý polčas sme pre zmenu začali aktívnejšie my a strelecký pokus kapitána Kováča z cca. 17 m tesne minul bránku hostí. Ani následná naša šanca neskončila v sieti, pretože Kušnier vytiahol pri zakončení Seleša výborný zákrok. V 45´sa hostia dočkali gólu, ale pre odpískaný ofsajd sa skóre nemenilo. V 50´ naša strela z kopačky  Zaťka opäť skončila tesne vedľa bránky hostí. V 55´ naša útočná snaha bola korunovaná úspechom. Jaroš vybojoval loptu v strede ihriska, následne Zaťko peknou prihrávkou našiel za obranou nabiehajúceho D. Marka a ten strelou ponad vybiehajúceho Kušniera,  nám zabezpečil, ako sa neskôr ukázalo, trojbodový gól. V 61´sme mohli naše vedenie poistiť, ale po rohovom kope vo výbornej šanci sa z 5 m netrafil M. Marko. Kvalitný zápas z oboch strán mohol mať v závere remízové rozuzlenie, ale našťastie pre nás strela z kopačky Košíka skončila iba na našej tyčke a náš striedajúci Herian v poslednej chvíli pred nabiehajúcim útočníkom hostí poslal loptu do bezpečia. Zápas bol dramatický až do poslednej minúty a našim chlapcom treba za plný bodový zisk a hlavne bojovný výkon poďakovať. V nabitej tabuľke sme sa po tomto zaslúženom víťazstve posunuli v tabuľke s 10 b na 11. priečku.

Mladším žiakom U13 sa opäť nedarilo a napriek zlepšenému výkonu sme prehrali s rovesníkmi z Partizánskeho 0:3. O týždeň cestujú naše žiacke kategórie do Nových Zámkov.